ТРЕК ДО ЕВЕРЕСТУ ЧЕРЕЗ ГОКЬО з Екстрім Партією
Найкрасивіша і найнебезпечніша гора – це вершина світу Еверест.
Місце, де час завмирає, і хвилина перетворюється на вічність. Здається, тут усе залишилося незмінним, як і мільйони років тому. Первісні пейзажі дивовижної краси приваблюють любителів пригод з усього світу. Цей трек один із найскладніших, але чудових. Це враження на все життя!
У рамках туру ми пройдемо шлях до підніжжя цієї величезної гори. Маршрут надзвичайно різноманітний: аеропорт Лукли, де злітка веде в прірву, підвісні містки на захоплюючій висоті, мекка альпіністів - Намче, Дінгбоче і Тенгбоче з краєвидами на Гімалаї та Ама Даблам. Лобуче, Кхумбу, Горак Шеп – легендарних імен у цій подорожі більше, ніж будь-де. Ми з вами побачимо вершини Кала Патар, пік Лхомсе і Нуптсе і, зрештою, піднімемося на вершину Кала Патар звідки відкривається чудовий вид на найбільшу вершину світу. Хто знає, може наступного разу ваша мета буде саме там…
Тільки подумайте: Еверест з'явився на нашій планеті приблизно 60 млн. років тому! Пірамідальна гора височіє на 8848,43 м. над рівнем моря. Але оскільки дах світу, Непал, тривалий час був суворо закритий від сторонніх обивателів, першість гіганта було визнано лише у другій половині 19 століття. І одразу ж людині захотілося підкорити неприступну вершину. Але до першого вдалого сходження було проведено 50 експедицій, під час яких гора забрала життя десятків людей. Територіально Еверест (або Джомолунгма) знаходиться між Непалом та автономним округом Тибету Китаю. Клімат досить суворий, температура тут ніколи не перевищує нуль градусів, а швидкість вітру на вершині може сягнути 90 м/с!
Наш трек розпочнеться з Непалу. Прибувши до Катманди, ви потрапите до тимчасового порталу і опинитеся у місті, яким він був сотні років тому. Катманду дуже далекий від сучасного поняття столиці. Тут живе добрий дух давнини, всіма чакрами душі ви відчуєте наскільки добре, гостинне та енергетично сильне це місто.
Перше культурне потрясіння – це ступа Сваямбунатх чи, як її називають, мавпячий храм. Це одне з найісторичніших місць у Непалі, оскільки саме тут зародився Катманду. Ступа Сваямбунатх – дивовижна архітектурна спадщина країни, традиції буддизму у всій своїй красі.
Наступний шок – храм Пашу-Паті. Сюди приходять, щоб піти у найкращий світ. На території ви побачите старих індуїстів, які доживають у притулку храму свої останні роки. Тут же на березі священної річки Багматі їх кремують і розсіюють порох над каламутними водами. Далі ми відвідаємо одну з найбільших у Непалі ступ Боудданатх, яка височить над оточенням храмів, де навчають різних напрямків буддизму. Відвідаємо столицю Шерпландії – селище Намче Базар. Це остання точка перед початком довгоочікуваного треку, що починається з Лукли. Пройшовши зону хвойних лісів, перед нами відкриваються чудові краєвиди кам'яної долини Кхумбу. Лише буро-сірі камені і дивовижний вид на неприступні снігові вершини Ама-Даблам, Лходзе, Еверест і Нуптце. Це аскетичні пейзажі, що надихають кожного мандрівника. По чарівних стежках, тонкими містками над водоспадами, що шумять, через розсип найчистіших високогірних озер відтінків блакитного ми досягаємо смарагдових озер Гокьйо. Звідси відкривається невимовна краса краєвиду на вершину Чо-Ойу (8201 м.). А якщо після обіду піднятися на Гокьо-Рі, можна отримати дозу екстазу, побачивши величний Еверест на заході сонця.
Ми минемо сині брили льоду в околицях льодовика Нгозумба і вирушимо на штурм перевалу Чо Ла Пасс. Попереду ще чекають льодовики Шангрі Нуп та Шангрі Куля, мальовничі гірські долини, оглядова вершина Кала Патар. Звідси видно панораму серця Гімалаїв, що захоплює дух і свідомість: вершини Еверест, Нупцзе Пуморі, Тамшерку, Кангтега, Ама-Даблам, льодовик Кхумбу з базовим табором. На зворотному шляху до цивілізації ми відвідаємо монастир Тьянгбоче. Його акуратний білий фасад та контрастна барвиста арка затишно розмістилися подалі від цивілізації у відчуженій тиші. Заключна ніч у нацпарку Сагартматха нам запам'ятатися ароматом дав бата та різким присмаком ракші. Ми їдемо назад, у Катманду, де ще є час насолодитися туристичним центром Тамель, зарядитися позитивною енергією та сказати: «До зустрічі!» цьому затишному та душевному місту.
Програма заходу:
-
День 1
Прибувши до Катманди, знайомимося з гідами та іншими учасниками експедиції. Переїжджаємо до готелю, розміщуємось у номерах. На найближчому ринку докуповуємо недостатнє спорядження і продукт. Проводимо вечір, вечеряємо у ресторані з традиційною непальською кухнею. Дізнаємося всі деталі про майбутню подорож, задаємо гідам питання, що залишилися.
-
День 2
Вчора ми познайомилися один з одним, а сьогодні познайомимося з містом Катманду столицею Непалу. А, якщо ви вже знайомі з Катманду, напевно, вам є, що згадати і розповісти. Батьківщина, як відомо, починається з картинки у твоєму букварі, Катманду ж починається з місця власного зародження, «мавпячого храму» Сваямбунатх, відвідавши який, група помилується долинами Катманду, піднявшись на «Мавпячу Гору». Завітавши до храму Пашупаті, де, проходять ритуали кремації та очищення водою, завершимо знайомство з Катманду відвідинами золотої ступи Будданатх. Непальці вважають саме це місце початком справжнього паломництва до Кайласу для священної кори.
-
День 3
Переліт Катманду-Лукла.
Це той ще атракціон! Перехід Лукла (2840м) – Пакдінг (2610м) – Монжо (2835м), 14км, 6 годин. Ніч у гест-хаусі. -
День 4
Монджо (2835м) - Джорсале (2740м) - Намче Базар (3440м),
7 км, 6 годин. Прогулянки столицею Шерпландії. Крайня можливість закупитись продуктами та одягом. Найкраще місце наявності сталого телефонного зв'язку та Інтернету. Звідси починаються володіння дивних звірят - яків. Ніч у гест-хаусі. -
День 5
Намче Базар (3440м) - С'янгбоче (3720м) - Кьянгджума (3550м),
5 км, 3 години. Короткий акліматизаційний перехід. Нагородою трекерам
Цього дня будуть чудові краєвиди на долину Кхумбу, неприступні білі вершини Ама-Даблам, Лходзе, Еверест, Нуптце. Зазвичай, тут учасники натирають перші мозолі на вказівному пальці від безперервного клацання фотокамерою. Ніч у гест-хаусі. -
День 6
Кьянгджума (3550м) – Монг (3950м) – Портце Танга (3680м) – Долі (4110м), 10 км, 5 годин. Через похмурі рододендронові ліси повз водоспади, стежка приводить у володіння таємничої снігової людини - Йєті. Зверніть увагу: господарі лоджій – учасники експедицій на Еверест. Багато хто був там не один раз! Ніч у гест-хаусі.
-
День 7
Частиною (4110м) – Луза (4360м) – Мачерма (4470м), 7 км, 3 години.
Зона лісу закінчилася навколо гори, гори, гори. Маріємо віччими стежками. Короткий перехід. Ніч у гест-хаусі. -
День 8
Мачерма (4470м) - Пангга (4480м) - Гокйо (4790м), 9 км, 4 години.
Через неймовірні стежки та містки над водоспадами, повз низку неживих високогірних озер ми приходимо до смарагдових озер Гокьйо. Чудовий краєвид на Чо-Ойу. До речі, у селі є інтернет-клуб.
Якщо буде бажання, то цього дня можливе піднесення на Гокьорі (5357м.), щоб побачити Еверест на заході сонця. Ніч у гест-хаусі. -
День 9
Сходження на Гокьорі (5357м), 3 години. Милування околицями. Адепти моржування можуть випробувати себе у водах озера - "промити чакри". Після сходження на нас чекає перехід Гокьо (4790м) – льодовик Нгозумба – Драгнаг (4700м), 5 км, 3 години. Короткий перехід через мальовничий льодовик та відпочинок напередодні штурму перевалу Чо Ла. Ви бачили колись синій лід? Побачте! Перша частина пригоди закінчилася, але підкралася друга частина. Ніч у гастеві хаусі.
-
День 10
Драгнаг (4700м) - перевал Чо Ла Пасс (5368м) - Дзонгла (4830м),
10 км, 7 годин. "Вузловий" перехід між двома класичними треками. Сходження на здається неприступним перевал під глузливим поглядом Чо Ла Тце. Вихід на льодовик та спуск у теплоту мальовничої долини.
Це буде найскладніший день. Але тим приємнішим буде вечір. Ніч у гастеві хаусі. -
День 11
Дзонгла (4830м) – Лобуче (4910м) – перевал Лобуче Пасс (5110м) – льодовик Шангрі Нуп – льодовик Шангрі Куля – Горак Шеп (5140м), 12 км, 6 годин. Цього дня гурт приходить до свого "базового табору". Ми селимося у найвищому гірському готелі світу! Не забудьте взяти з собою прапори, маркери, кнопки, щоб залишити пам'ять. Вище живуть лише альпіністи. Якщо буде бажання, то цього дня можливе піднесення на Калапаттар (5545м.) щоб побачити і сфотографувати незабутній захід сонця на найвищій точці планети - Еверест. Ніч у гастеві хаусі.
-
День 12
Сходження на Кала Патар (5545), 2-3 години.
З ранку піднімаємося на оглядову вершину Кала Патар, звідки відкривається панорама серця Гімалаїв, що запам'ятовується на все життя. Ми бачимо вершини Еверест, Нупцзе Пуморі, Тамшерка, Кангтега, Ама-Даблам, льодовик Кхумбу з базовим табором. Після спуску з Калапатара на нас чекає трек у Перічі (4200м), 5 год. Як приємно йти вниз. Ніч у гест-хаусі. -
День 13
Основну частину програми закінчено. Тепер ми маємо повернутися до цивілізації, яке триватиме три дні. Сьогодні дійдемо до Монастиря Тьянгбоче. Ніч у гест-хаусі.
-
День 14
Спуск триває. Сьогодні продовжуємо спуск, ночуємо в Пакдінгу (2610) або Намче Бараз (3440м). Ніч у гест-хаусі.
-
День 15
Пакдинг (2610) або Намче Базар (3440м) - Лукла (2840), 12 км, 4 години. Прощання із командою шерпів. Крайня ніч у нацпарку Сагартматха. Кушаємо дав бат, п'ємо ракші.
-
День 16
Переліт Лукла - Катманду. Ми летимо додому до Катманди!
Розміщення в готелі, прогулянки туристичним центром Тамель. Насолоджуємося суєтою великого міста, рясним харчуванням і повним неробством. Зняття шоку, придбання сувенірів. Запам'ятовуємо смак смаженого як-момо. Ніч у готелі. -
День 17
Пакуємо багаж. Трансфер до аеропорту, виліт додому.
список необхідного спорядження:
- Невеликий рюкзак (35-50 літрів)
- Килимок (каремат)
- Спальний мішок
- Накидка від дощу
- Гірські черевики (шкіряні трекінгові)
- Трекінгові палиці-телескопи
- Великий рюкзак (80-90л)
- Куртка вітрозахисна (капрон, gore-tex)
- Штани вітрозахисні (капрон, gore-tex)
- Куртка з півартеку
- Штани з півартеку
- Штани трекінгові
- Шорти футболки / сорочки з довгим рукавом - 2шт
- Шкарпетки х/б - 3-4 пари
- Шкарпетки вовняні - 2-3 пари
- Сандалії
- Кепка від сонця з козирком
- Шапочка (вовна, polartec)
- Кросівки
- Рукавички
- Сонцезахисні окуляри
- Ліхтарик налобний (краще Petzl)
- Термос
- Крім від засмаги
- Гігієнічна губна помада
- Рушник
- Кошти особистої гігієни
- Індивідуальні ліки
-
Країна
Непал
-
регіон
Гімалаї
-
Вид відпочинку
Трек
-
Рівень підготовки
Вище середнього
-
Лідери групи
Місцевий непальський гід
-
Розмір групи
5-7 осіб
-
Тривалість
17 днів
-
Строки проведення
03 Квітня по 21 Квітня
-
Нитка маршруту
Катманду-Лукла-Намче Базар-Гоке-Кала Патхар-Тенгбоче-Намче Базар-Лукла-Катманду
- Супровід гідом
- Розміщення у Катманду у двомісних номерах зі сніданком
- Перміт та інші необхідні дозволи
- Авіапереліт Катаманду-Лукла і назад
- Проживання на треку в лоджах та гест хаусах
- Портери на треку (12 кг на учасника)
- Всі переїзди до Катманди згідно програми
- Підбір оптимального авіаперельоту
- Консультація та підбір «правильного» спорядження
- Страхування
- Авіапереліт до Катманди і назад (близько 500-650 дол)
- Віза Непалу (40$)
- Харчування на треку та Катманду (15-25$ в день)
- Чаєві обслуговуючого персоналу
Організатор зберігає за собою право змінити програму
за умовами безпеки, або форс-мажорними обставинами (що не залежать від організатора).
Організатор не відповідає за події третіх осіб чи організацій,
якось: авіакомпанії, місцева влада відвідуваних держав, опозиція тощо.
ЧОМУ З Extreme party?
-
БІЛЬШ 130 СХОДІВ ПО ВСЬОМУ СВІТУ
-
У НАС ПРОЗОРОВА ВАРТІСТЬ БЕЗ ПРИХОВАНИХ ДОПЛАТ
-
НЕБІЛЬШІ ГРУПИ, У СЕРЕДньому 6 ЛЮДИНА
-
МИ ДОБРЕ ЗНАЄМО МІСЦЯ В ЯКІ ОРГАНІЗУЄМО ТУРИ
-
КОЖНА ГРУПА ДОСЯГНЕ ЦІЛІ
-
ТІЛЬКИ МИ ГАРАНТУЄМО ВІДМІННИЙ НАСТРІЙ