Тибет дах світу - Екстрім Партія

Подорож до Тибету через Лхасу разом з Extreme Party 

Подорож Тибетом почнеться з Лхаси. Лхаса – столиця Тибету. Згадки про Лхас, як про сформований адміністративний центр сходять до 6-го століття. У 7-му, цар Сронцзен Гампо офіційно переносить до Лхасу столицю Тибету, і ставить палац, на тому місці, де згодом з'явилася Потала. У цей час будуються храми Джокханг і Рамоче, де розміщуються буддистські реліквії, привезені дружинами Сронцзен Гампо. Згодом, Лхаса втрачала свій статус столиці, і тільки в 1642-му році, за вказівкою П'ятого Далай Лами повернула його, і тримає до теперішнього часу. П'ятий Далай Лама багато зробив для міста, про що свідчить нинішній вигляд Лхаси, що зберігся з тих часів. На місці палацу Сронцзена Гампо, Далай Лама будує новий палац, який з часом до надбудовувався, приймав вигляд сучасного палацу Потала.

Палац Поталу. Потала (у перекладі з санскриту «Містична гора») розташована на 3700 метрах над рівнем моря, її висота становить 115 метрів, розділених на 13 поверхів, загальна площа яких понад 130 000 квадра метрів. Немає точних даних про тому, скільки ж в Поталі кімнат і залів.

Храм Джоканг. Це один із найшанованіших храмів тибетського буддизму і місцем паломництва віруючих. Він закладений у 7-му столітті царем Сронцзен Гампо для того, щоб помістити туди реліквії, які привезені разом з посагом, двома його дружинами. Прекрасне зображення Будди Акшобья (Akshobhya), привезене прекрасною непальською принцесою Брікуті і Джо Шакьямуні (Jowo Sakyamuni, Sakya Thukpa по-тибетськи), привезене китайською принцесою Венченг. Храм відкрито з 8-ми до полудня, і іноді після обіду і завжди повний паломників, які приїжджають сюди з усіх регіонів Тибету. Навколо храму знаходиться вулиця Баркор. Прочани обов'язково роблять кору навколо Джоканга по цій вулиці. Зараз це одна з головних торгових вулиць Лхаси, де можна купити сувеніри та вироби майстрів Тибету.

Монастир Дрепунг (Drepung) заснований у 1416 послідовником лами Цонкапи. Колись це був один із найбільших буддистських монастирів у світі і налічував понад 10 тисяч ченців. У Дрепунзі розташована найбільша танка в Тибеті та палац Ганден, резиденція Далай Лам до побудови палацу Потала.

Монастир Сера. Заснований у 1419 році послідовником Цонкапи Сакья Еші. У минулі часи налічував понад 5000 ченців. Нині там живуть кілька сотень. Нині один із двох найбільших монастирів у Лхасі. Найкращий час для відвідин монастиря - після обіду, коли можна бути присутнім на чернечих дебатах.

Монастир Ташилунпо один з найбільших в Тибеті, знаходиться в місті Шигадзе. Монастир збудований у 1447р на пагорбі недалеко від центру міста. Повна назва монастиря по-тибетськи буквально означає «все щастя благополуччя зібране тут» Монастир Ташилунпо традиційно є резиденцією Панчен-лами, другого за значимістю ієрарха-тулку школи Гелуг після Далай-лами. Панчен-лама є еманацією Будди Амітабхі.

Гора Кайлас. Безліч міфів і легенд пов'язуються з Кайласом. Чотири світові релігії вважають Кайлас священним місцем: Індуїсти вірять, що Кайлас є космічним центром світобудови, і саме там живе могутній бог Шива, а розташоване поруч священне озеро Манасаровар будинком його дружини Парватті. Джайни шанують Кайлас як місце, де їх перший святий досяг звільнення. В релігії Бон вважається, що перший майстер Тонгпа Шенраб зійшов з небес саме на горі Кайлас. У буддизмі вважається, що на Кайласі живе Демчок, гнівна форма Будди Шакьямуні (аналогія з Шивою). Кайлас за формою нагадує піраміду, грані гори розташовані практично точно по сторонах світу, на південній стороні гори перетин тріщин нагадує свастику. По легенді чотири священні річки: Брахмапутра, Карналі, Інд і Сатледж беруть початок з чотирьох схилів гори.

Кора – це ритуальний обхід навколо Кайласу. Вважається, що навіть одноразовий обхід позбавляє всіх життєвих гріхів. А 108-й кратний, забезпечує перехід у Нірвану в цьому житті. Відстань – 53км. Максимальна висота - перевал Дролма Ла (перевал Зеленої Тари) 5669м.

Ціна:3300 USD

Програма заходу:

  • День 1

    Прибувши до Катманди, знайомимося з гідами та іншими учасниками експедиції. Переїжджаємо до готелю, розміщуємось у номерах. На найближчому ринку докуповуємо недостатнє спорядження і продукт. Проводимо вечір, вечеряємо у ресторані з традиційною непальською кухнею. Дізнаємося всі деталі про майбутню подорож, задаємо гідам питання, що залишилися.

  • День 2

    Вчора ми познайомилися один з одним, а сьогодні познайомимося з містом Катманду столицею Непалу. А, якщо ви вже знайомі з Катманду, напевно, вам є, що згадати і розповісти. Батьківщина, як відомо, починається з картинки у твоєму букварі, Катманду ж починається з місця власного зародження, «мавпячого храму» Сваямбунатх, відвідавши який, група помилується долинами Катманду, піднявшись на «Мавпячу Гору». Завітавши до храму Пашупаті, де, проходять ритуали кремації та очищення водою, завершимо знайомство з Катманду відвідинами золотої ступи Будданатх. Непальці вважають саме це місце початком справжнього паломництва до Кайласу для священної кори.

  • День 3

    Зі столиці Непалу перелітаємо до столиці Тибету, Лхасу. Під час польоту побачимо ланцюг Гімалаїв, над яким височить величний Еверест. Розмістившись у готелі та відпочивши, вирушимо до лабіринтів вулиці-ринку Баркор, де доглянемо собі сувеніри та купимо сподобалися, але на зворотному шляху.

  • День 4

    Палац Потала – символ буддизму Тибету. До завоювання Тибету (назвемо речі своїми іменами), тут розміщувалися Далай-лама і Кармапа 17-й, місце, де, якнайкраще відчувається атмосфера самого Тибету. Загалом, спершу нам сюди, а після обіду, сколесивши передмістя Лхаси, відвідаємо монастир Дрепунг - раніше, найбільший монастир Тибету, заснований в 1416 році, що тримав при собі майже 15 тисяч ченців і монастир Сірка, знаменитий щоденними храмовий майданчик. Остаточно і безповоротно перейнявшись духом буддистського Тибету повернемося до готелю.

  • День 5

    Прокинувшись раніше, відправимося знайомитися з монастирем Джоканг – духовним центром Тибету, священним місцем для послідовників усіх шкіл буддизму Тибету, що приваблює туристів і тибетських прочан, що простягаються. Усередині, в центральному залі є одна з найбільш шанованих у буддійському світі статуй маленького 12-річного Будди Шакьямуні, а з відкритого даху храму відкривається чудовий вид на палац, що вже знайомі нам, Потала і вулицю Баркор. Після Джоканга відвідаємо та оглянемо ще один знаменитий монастир, Рамоче, він же «Маленький Джоканг». Головна пам'ятка – статуя духовного вчителя, фундатора буддизму, Будди Шакьямуні.

  • День 6

    Вставши раніше, поснідавши щільніше, переїжджаємо в селище Гьянтзе, щоб відвідати монастир Пелкор Чеде, який до середини ХХ століття об'єднував цілих чотири (!) секти буддизму Тибету: Гелуг, Сакья, Бютон і Каг'ю. Щоправда всі вони, крім самого Пелкор Чеде, були зруйновані під час так званої культурної революції, коли ченці підтримали повстання Тибету. Вдосталь намилувавшись монастирем Пелкор Чеде, відвідаємо витончений дев'ятиповерховий монастир-ступу Кумбум, з його вівтарями та статуями та видами на міську фортецю Дзонг Гтянцзе.
    Оглянувши монастирі, переїжджаємо до селища Шигадзе.

  • День 7

    У Шигадзе ми переїхали не просто так, а щоб відвідати і оглянути монастир Ташилунпо, назва якого дослівно перекладається, як «все щастя і благополуччя зібрано тут». Монастир славиться найбільшою статуєю Будди. На виготовлення статуї пішли сотні кілограм золота і стільки ж срібла, безліч дорогоцінного каміння та перлин. Ми піднімемося на верхні яруси храму, щоб краще розглянути майстерність тибетців, а потім, ощасливлені, продовжимо наш шлях до міста Сага для ночівлі.

  • День 8

    Прокинувшись, переїжджаємо до священного, одного з найвищих у світі озера Манасаровар. 4557 м над рівнем моря! А назва його перекладається як «Переможна». Ночуватимемо у гест-хаусі біля монастиря Чіу Гомпа.

  • День 9

    Чіу Гомпа («гніздечко маленької пташки») – монастир, до якого ми вирушимо в першу чергу, принагідно оглядаючи печери біля нього. А в одній із печер зупинимося для медитації та попросимо благословення, щоб успішно пройти кору. Найкрасивіший вид на озеро Манасаровар відкривається саме з даху монастиря Чіу Гомпа. Після медитації неодмінно слід поринути спочатку в озері Ракшастал (озеро Демона), змити старе тіло, потім знайти нове, купаючись у живій воді озера Манасаровар. Принаймні так вважають буддисти Тибету, а ви вирішуйте самі, бути або не бути водним процедурам, змушувати не будемо.

  • День 10

    Ранній підйом. Вранці розпочнеться з переїзду до місця початку священної кори, до міста Дарчен, розташованого на висоті 4900 м. над рівнем моря. Звідси відбувається перший акліматизаційний вихід, а якщо китайці будуть добрі ми не пропустимо шанс відвідати монастирі Гьяндрак і Селунг, засновані майстром Готсампою в 13 столітті.
    Повернувшись до готелю займаємося підготовкою до кори: перепакуємо всі речі і, як слід, відпочинемо.

  • День 11

    Початок священної кори довкола Кайласа. Перехід 22 км. У перший день ми маємо пройти 22 кілометри, і піднятися до висоти 5000 м. Наш шлях лежить повз Східну стіну до північної сторони Кайласа і продовжуємо шлях до монастиря Дірапук, який був заснований майстром Готсампою в 13 столітті.

  • День 12

    Продовження Кори. Перехід через найвищий перевал під час кори – Дролма Ла 5669 м (18 км, близько 7-8 години). Неспішно піднімаємось на перевал повз озеро Шіва Цал, це місце розлучення з непотрібним (прочани тут залишають старе життя позаду). На перевалі відбувається духовне переродження паломника.
    Ніч у гест-хаусі біля монастиря Зутрулпук, де за легендою, медитував Міларепа.

  • День 13

    Завершальний день приготував нам 13 кілометрів кори, повертаємось у Дарчен (близько 3 години). Переїзд до Сагу (близько 8 години), довгоочікуваний відпочинок.

  • День 14

    Рано-вранці виїзд із Саги. Переїзд до Лхасу. Ніч у готелі. (харчування самостійне).

  • День 15

    Переліт до Катманди, трансфер. Вільний день у Катманду.

  • День 16

    Трансфер до Аеропорту згідно куплених квитків.

Необхідне спорядження для туру:

  • Одяг на температуру до - 10
  • Гірські або легкі трекінгові черевики
  • Кросівки
  • Тепла термобілизна (наприклад – полар-стрейч)
  • Пара флісових речей (краще теплих - дабл-полар)
  • Мембранний костюм (куртка, штани)
  • Товсті вовняні або спеціальні шкарпетки для трекінгу
  • Накидку від дощу при необхідності покриває та рюкзак
  • Тепла в'язана або полуларова шапочка або «балаклава»
  • Теплі рукавиці
  • Непогано мати крислату панаму або бандану
  • Рюкзак на 60-80 л для носія, який понесе ваші речі
  • Невеликий штурмовий чи міський - на маршрут для речей першої необхідності
  • Спальний мішок
  • Налобний ліхтарик
  • Бажано «пінопопу» - підстилку для сидіння на камінні
  • Сонцезахисні окуляри (скляні або спеціальні гірські)
  • Крем від сонця
  • Обов'язково! палиці для трекінгу (лижні або спеціальні телескопічні)
  • Ложку, миску, кухоль, ніж
  • Можна взяти трохи коньяку (або улюбленого спиртного)
  • Термос на 0.6-0.7л, не скляний
  • Обов'язково взяти комплект особистих медикаментів
  • Сумочка ("ксивник") для документів
  • Пов'язка на обличчя (при дуже сильному вітрі може бути запорошено і взагалі важко дихати)
  • Країна

    Непал, Тибет

  • регіон

    Азія

  • Вид відпочинку

    Паломництво, трекінг,
    знайомство з автентичною культурою

  • Рівень підготовки

    Вище середнього

  • Лідери групи

    Стас Хорольський

  • Розмір групи

    8 осіб

  • Тривалість

    16 днів

  • Строки проведення

    За набором групи

  • Нитка маршруту

    Катманду-Лхаса Гьянце-Шігадзе-Сага-Манасаровар-Дарчен-Кора навколо Кайласа - Дарчен-Сага-Лхаса-Катманду

У вартість входить
  • Супровід російськомовним гідом
  • Англомовний місцевий гід у Тибеті
  • Розміщення у готелях у містах
  • Розміщення в гест-хаузах згідно з програмою (зазвичай по 2-3 особи вдається і в гестхаусах)
  • Харчування згідно програми – сніданки у містах
  • Всі екскурсії з англомовним гідом згідно програми
  • Всі вхідні квитки згідно з програмою
  • Всі трансфери протягом всієї поїздки згідно програми
  • Сервіс провідників та носіїв під час треку
  • Дозвіл на відвідування територій національних парків
  • Групова китайська віза для відвідин Тибету
  • Всі перміти на території Тибету згідно з програмою
  • Медичне страхування
У вартість не входить
  • Міжнародний переліт до Катманди
  • Переліт Катманду - Лхаса
  • В'їзна туристична віза до Непалу (40 USD, ставиться після прибуття в аеропорт Катманду)
  • Обіди та вечері у містах, харчування на треку
  • Чайові
  • Всі інші витрати, не зазначені у програмі.

Організатор зберігає за собою право змінити програму за умовами безпеки, або форс-мажорними обставинами (що не залежать від організатора).
Організатор не відповідає за події третіх осіб чи організацій, якось: авіакомпанії, місцева влада відвідуваних держав, опозиція тощо.

ЧОМУ З Extreme party?

  • БІЛЬШ 130 СХОДІВ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

  • У НАС ПРОЗОРОВА ВАРТІСТЬ БЕЗ ПРИХОВАНИХ ДОПЛАТ

  • НЕБІЛЬШІ ГРУПИ, У СЕРЕДньому 6 ЛЮДИНА

  • МИ ДОБРЕ ЗНАЄМО МІСЦЯ В ЯКІ ОРГАНІЗУЄМО ТУРИ

  • КОЖНА ГРУПА ДОСЯГНЕ ЦІЛІ

  • ТІЛЬКИ МИ ГАРАНТУЄМО ВІДМІННИЙ НАСТРІЙ